توضیحات

عایق رطوبتی در ساختمان سازی

عایق رطوبتی نانو بهترین راهکار حفاظت از سطوح مختلف در برابر شرایط جوی و رطوبت است. امروزه عایق‌های رطوبتی نانو به صورت گسترده‌ای در بخش‌های مختلف سازه‌ها، ساختمان‌ها و بناها به کار گرفته می‌شود. تا انتهای این مقاله ما قصد داریم که به بررسی ویژگی‌ها، کاربردها و مزایای عایق رطوبتی نانو بپردازیم. همچنین در انتهای این مقاله هم سعی خواهیم کرد یک مرکز تخصصی برای دریافت خدامات عایق رطوبتی نانو را به شما معرفی کنیم.

عایق رطوبتی چیست؟

همه موادی که ما در اطراف می‌شناسیم ترکیبی از ملکول هستند (عناصر به صورت تک اتمی به ندرت در طبیعت یافت می‌شوند). آب به صورت جامد (یخ)، مایع و بخار در محیط وجود دارد. حتی در محیط‌های بسیار خشک هم بخار آب در مقدار کم وجود دارد. در عین حال عناصر گازی شکل مخرب دیگر نیز مانند برخی از اسیدها، اکسیدها و بخارهای قلیائی در جریان هوا وجود دارند. ترکیب آب و دیگر ترکیبات اسیدی و قلیائی موجود در جو سبب می‌شود که تمام ساختمان‌ها در معرض فرسایش ناشی از جذب رطوبت و یا واکنش‌های شیمائی باشند.

برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، کارهای مختلفی می‌توان انجام داد. اما همه آن‌ها مشکلات خاص خود را دارند. عایق رطوبتی نانو، راهکار قدرتمند و پیشرفته‌ای است که می‌تواند یک حفاظ مستحکم در برابر رطوبت و سایر عوامل خورنده جوی ایجاد کند.

عایق رطوبتی نانو بر اساس ساختار ریز مواد (Nano Materials) ساخته می‌شوند. تفاوت عایق رطوبتی نانو با سایر روش‌های عایق‌بندی در ساختار ملکولی ایجاد شده است. مواد به کار رفته در عایق رطوبتی نانو، تمام ریزمنافذ دسترسی آب و مواد خورنده به سطوح را می‌بندند. این کار سبب می‌شود سطح زیر عایق رطوبتی نانو به هیچ تماسی با اکسیژن، آب و سایر موارد خورنده نداشته باشد و در نتیجه برای مدت زمان طولانی سالم و بدون عیب باقی بمانند.

عایق رطوبتی نانو از موادی ساخته می‌شوند که دارای پیوندهای محکم هستند. این مواد بعد از خشک شدن تبدیل به یک سطح صاف و نفوذ ناپذیر می‌شوند. عایق رطوبتی نانو به شدت در برابر آب و شرایط جوی مقاوم است و می‌توانند برای مدت زمان‌های طولانی سطح زیر خود را در برابر هر گونه عوامل مخرب حفظ کنند.

عایق رطوبتی نانو از ترکیب ریزمواد و مواد پلیمری ساخته می‌شوند. پیاده‌سازی آن‌ها بر روی سطح به وسیله اسپری کردن انجام می‌شود و به همین خاطر به راحتی می‌توانید آن را بر روی هر سطحی به کار ببرید. سطح زیر عایق رطوبتی نانو می‌تواند، مصالح ساختمان، چوب، فلز سایر مواد باشد.

عایق رطوبتی در ساختمان سازی

روش‌های حفاظت سطوح از خوردگی و زنگ زدگی و نیز جلوگیری از نفوذ آب به بخش‌های ساختمان اغلب گران هستند. در عین حال تضمین خاصی هم بر ماندگاری آن‌ها وجود ندارد. بسیاری از این روش‌ها بعد از مدتی دچار خشکی، نفوذ، پوسته پوسته شدن و یا ریزش شده و سطح زیرین آن‌ها بر اثر نفوذ رطوبت و یا مواد خورنده از بین می‌روند. در عین حال نمای آن‌ها نیز بعد از مدت زشت شده و حالت کهنگی به بنای مورد استفاده می‌دهند.

عایق رطوبتی نانو اغلب به رنگ سفید است و این سفیدی برای مدت زمان طولانی حفظ می‌شود. در کنار این، عایق رطوبتی نانو برای مدت زمان طولانی بر روی سطح باقی می‌ماند، به نحوی که جداسازی آن به راحتی قابل انجام نیست. مقاومت عایق رطوبتی نانو در طول مدت عمر خود از بین نمی‌رود و شما مطمئن هستید که هیچ نشتی و یا نفوذ رطوبتی را تجربه نخواهید کرد.

برخی از کاربردهای عایق رطوبتی نانو به شرح زیر است:

 • عایق‌بندی شیروانی
 • عایق‌بندی سازه‌های مدور و گنبدی شکل
 • عایق‌بندی دیوارها
 • عایق‌بندی آبنماها
 • عایق‌بندی پشت بام
 • عایق‌بندی تاسیسات
 • عایق‌بندی استخر
 • عایق‌بندی سطوح چوبی
 • عایق‌بندی سرویس بهداشتی و حمام

ویژگی‌های عایق رطوبتی نانو

عایق رطوبتی نانو به خاطر ساختاری که دارد به شما امکانات متنوعی را برای پیاده‌سازی و اجرا می‌دهد. در زیر ما برخی از ویژگی‌های عایق رطوبتی نانو را ذکر کرده‌ایم:

 • سادگی در اجرا: عایق رطوبتی نانو برای پیاده‌سازی نیازمند پی زمینه خاصی نیست، پاک کردن سطوح از گرد و غبار برای انجام کار و پوشاندن سطوحی که قرار نیست عایق شوند، زمینه اجرای کار را آماده می‌کند؛
 • امکان به کار گیری در سطح پیچیده: عایق رطوبتی نانو را می‌توانید در هر جائی به کار بگیرید.‌ عایق رطوبتی نانو به صورت مایع بوده و بر روی سطوح اسپری می‌شود و به همین خاطر می‌توانید بدون هیچ مشکلی عایق رطوبتی نانو را بر روی پیچیده‌ترین سطوح و یا سطوح منحنی و مدور به کار ببرید.
 • چسبندگی به تمامی سطوح: یکی از مزایای عایق رطوبتی نانو آن است که به راحتی بر روی هر سطحی قابل پیاده‌سازی است. فرقی نمی‌کند که آن را بر روی چوب، فلز، سیمان و یا پلاستیک پیاده‌سازی کنید، عایق رطوبتی نانو به خوبی به سطح زیر خود می‌چسبد و آن را پوشش می‌دهد؛
 • امکان استفاده از شابلون و خط کشی: اگر نیازمند پیاده کردن طرح برند خودتان بر روی پشت بام کارخانه تان هستید، یا آنکه می‌خواهید در فضای مشخصی خط کشی‌هائی را برای راهنمائی افراد انجام دهید، عایق رطوبتی نانو بهترین انتخاب برای شماست. عایق رطوبتی نانو به شما امکان استفاده از شابلون گذاری و خط کشی را می‌دهد.
 • تنوع رنگی: شما می‌توانید از رنگ‌بندی‌های متنوع این عایق‌ها برای انجام فعالیت عایق‌بندی خودتان استفاده کنید. گرچه اغلب اوقات رنگ عایق رطوبتی نانو به رنگ سفید است.

مرکز تخصصی اجرای عایق رطوبتی

اگر شما هم به مانند هزاران مشتری دیگر علاقمند بهره گیری ازعایق رطوبتی نانو بر روی بنا و ساختمان‌های خود هستید ما به شما سایت نانو مولتیزو را پیشنهاد می‌کنیم. این گروه با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب در زمینه اجرای عایق رطوبتی نانو به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید بهترین عایق بندی را با کمک عایق رطوبتی نانو بر روی سطوح خودتان داشته باشید. برای اطمینان از کار هم می‌توانید به چندصد نمونه کار موفق آن‌ها در سایت مراجعه کرده و نظر مشتریان قبلی را جویا شوید.

سوالات متداول

آیا عایق رطوبتی نانو دارای رنگ های متنوع است؟

شما می‌توانید از رنگ‌بندی‌های متنوع این عایق‌ها برای انجام فعالیت عایق‌بندی خودتان استفاده کنید. گرچه اغلب اوقات رنگ عایق رطوبتی نانو به رنگ سفید است.

تفاوت عایق رطوبتی نانو با سایر روش‌های عایق‌بندی در چیست؟

ر ساختار ملکولی ایجاد شده است. مواد به کار رفته در عایق رطوبتی نانو، تمام ریزمنافذ دسترسی آب و مواد خورنده به سطوح را می‌بندند. این کار سبب می‌شود سطح زیر عایق رطوبتی نانو به هیچ تماسی با اکسیژن، آب و سایر موارد خورنده نداشته باشد و در نتیجه برای مدت زمان طولانی سالم و بدون عیب باقی بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.