توضیحات

عایق‌کاری پشت بام سرامیکی و سنگی

عایق بندی نادرست پشت بام خانه، سرامیک و مصالح به کار رفته در خانه را تخریب می‌کند و هزینه‌های زیادی برای افراد برجای می‌گذارد. پس برای کاهش در هزینه‌ها و حفظ استحکام ساختمان بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به عایق‌بندی پشت بام اقدام کنید. اگر پشت بام خانه‌تان از جنس سرامیکی و یا سنگی است و نمی‌دانید چه روشی برای عایق بندی پشت بام ساختمانتان مناسب است پس این مقاله برای شما مفید خواهد بود. در این مقاله سعی کردیم به شیوه عایق‌کاری پشت بام سرامیکی و سنگی خانه‌ها و همچنین نکات مربوط به آن بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین مواد جهت عایق‌کاری پشت‌بام سرامیکی و سنگ کاری شده

در هنگام عایق‌کاری بندی پشت‌بام ساختمانتان باید حتماً به مواد مورد استفاده برای عایق بندی دقت کنید. نسبت به جنس پشت بام خانه، ممکن است بسیاری از روش‌های عایق‌کاری برای ساختمان خانه شما مناسب نباشد. برای مثال در پشت بام‌های سرامیکی و سنگی، استفاده از ایزوگام جهت عایق‌کاری، ماندگاری و چسبندگی مناسبی ندارد. در این نوع عایق‌بندی، چون سرامیک سطح بسیار صافی دارد ایزوگام بکار رفته جهت عایق‌کاری آن به خوبی نصب نشده و در طول زمان تخریب خواهد شد. عايقبندي سطوح سراميكي و يا سنگي با استفاده از سيمان علاوه بر موارد گفته شد، از لحاظ ظاهري، زيباي سطوح سراميكي و يا سنگي را نيز كاهش خواهد داد. با توجه به موارد گفته شده بهتر است از روشهاي متفاوت و بهتري جهت عايقكاري پشت بام سراميكي و يا سنگي استفاده كرد. يكي از اين روشها استفاده از عايقكاري به روش نانو است و ديگري عايق رنگي است. در ادامه بيشتر به اين نوع عايقكاري ها مي‌پردازيم:

عایق‌کاری پشت بام به روش نانو چيست؟

در اين روش از عایق‌کاری، مايعي بي رنگ و شفافي بروي سطوح سراميكي و سنگي اجرا مي‌شود و از نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان جلوگيري مي‌كند. اين مايع، كه نوعي رزين به شمار مي‌آيد، جهت عايقكاري پشت بام سراميكي و سنگي مناسب است، از آن جهت كه نوعي رزين بي رنگ است، ظاهر پشت بام شما را نيز حفظ خواهد كرد.

مزاياي عایق‌کاری پشت بام سراميكي و سنگي به روش نانو

همان طور كه گفته شد اين نوع عایق‌کاری در پشت‌بام‌های سراميكي و سنگي نسبت عایق‌کاری‌ها سنتي مانند ايزوگام مزیت‌های بسياري دارد. از مزاياي اين نوع عایق‌کاری مي‌توان گفت:

  • روي ساختمان سنگيني ايجاد نمي‌كند
  • براي استفاده از سطوح صاف و سخت مثل سراميك و سنگ مناسب‌تر است
  • براي اجراي اين نوع عایق‌کاری روي پشت بام سنگي و يا سراميكي هزينه كمتري پرداخت خواهيد كرد
  • زيبايي و ظاهر پشت بام سراميكي و سنگي را حفظ مي‌كند
  • نسبت به ساير عایق‌کاری‌ها اجرا ساده‌تری داردپ
  • مراحل اجرا عایق‌کاری به روش نانو

همان طور كه گفته شد عايقكاري به روش نانو اجراي ساده‌تری دارد. اما براي افزايش كيفيت و آب‌بندی كامل ساختمان لازم است كه دقت زيادي هنگام اجراي عایق‌بندی به روش نانو به عمل آيد. اين نوع عایق‌کاری به طور كلي در سه مرحله اجرا مي‌شود. در مرحله اول مايع مربوطه به صورت كامل برروي سطح ريخته مي‌شود. در مرحله دوم، بعد از خشك شدن سطح بند سراميك و يا کاشی‌ها با مخلوط خاصي پوشيده مي‌شود و در نهايت در مرحله سوم نيز، لایه‌ای چسب از نانو به صورت كامل برروي سطوح اجرا مي‌شود.

عایق‌کاری پشت بام به روش عايق چند لايه و يا رنگي چيست؟

در صورتي كه سطح سراميك و يا سنگي پشت بام شما آسيب ديده و تمايل داريد ظاهر پشت بام خود را تغيير دهيد و يا مي‌خواهيد از روش بهتر و مقاوم‌تری جهت عایق‌کاری ساختمانتان استفاده كنيد ما عایق‌کاری به روش عايق رنگي را به شما پيشنهاد مي‌دهيم. اين نوع عایق‌کاری نسبت به عایق‌کاری زريني و يا نانو مقاوم‌تر بوده و عایق‌کاری پشت بام ساختمان شما دوام و كيفيت بالاتري خواهد داشت. نقطه منفي اين نوع عایق‌کاری رنگي بودن آن است

مزاياي استفاده از عایق‌کاری پشت بام به روش عايق رنگي

  • با اين روش، مي‌توان براي استحكام بيشتر چندين لايه عايق بر روی پشت بام سراميكي و يا سنگي اجرا كرد
  • نسبت به روش نانو مقاوم‌تر است و دوام بيشتري دارد
  • به صورت كامل ساختمان شما را از لحاظ حرارتي، رطوبتي و صوتي عایق‌کاری خواهد كرد
  • امكان اجراي طرح با رنگ‌های مختلف وجود دارد و مشتري مي‌تواند بسته به نوع سليقه رنگ مناسبي انتخاب كرده و ظاهر ساختمان خود را تغيير دهد

جمع بندي

در اين مقاله به دو روش، از محبوب‌ترین روش‌های عایق‌کاری پشت بام سراميكي و سنگي پرداخته شد. اين دو روش نسبت بهروش‌های سنتی‌تر مثل قير و يا ايزوگام براي عایق‌کاری بندي پشت‌بام‌های كه سطوح سراميكي و يا سنگي دارند بسيار مناسب مي‌باشد و ساختمان شما را کاملاً آب بندي خواهد كرد. جهت عایق‌کاری و اجراي درست اين مواد بر روی ساختمانتان با مشاورين ما تماس بگيريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.