[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”819″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”left-to-right”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”820″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”right-to-left”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

معرفی عایق های رطوبتی حرارتی مولتیزو

مشخصات کلی رنگ های ضد آب

موارد استفاده عایق های رنگی نانومولتیزو:

1-    سطوح سیمانی و بتنی

2-    سطوح گچی

3-    سطوح سفالی

4-    سطوح از جنس کاغذ ، مقوا

5-    روی چوب ، نئوپان ، تخته سه لا و …

خواص نانو مولتیزو

الف) رنگ عایق های نانو مولتیزو در رنگ بندی های متنوع (سفید ، آبی ، سبز، زرد، مشکی و…) قابل عرضه می باشد.

ب) علاوه بر رنگهای پوششی ، رنگهای ضدآب فوق به صورت شفاف(بی رنگ) قابل عرضه می باشد.

د) با پوشش سطوح با مواد ضدآب ، ضمن ایجاد مقاومت در برابر رطوبت و آب ، عمر قطعات و سطوح فوق را افزایش داده و بر زیبایی سطوح می افزاییم .

ه) رنگهای فوق در برابر اسید و قلیا مقاوم می باشند .

و) رنگ عایق نانو مولتیزو در برابر سایش و خش مقاوم می باشند .

ز) با پوشش مواد نانو مولتیزو ، ضمن ایجاد زیبایی بر روی سطوح فوق ، منافذ- خلل و فرج و ترکها پر شده و سطحی یکدست – یکنواخت و ضدآب به وجود  می آید .

کاربرد های نانو مولتیزو :

1 ) سطوح گچی : شامل سطوح گچی داخل اطاق ها ، ساختمان ها ، دیواره های گچی پیش ساخته [( جهت ساخت انباری و اطاق و… )( در باغ ها ، کارگاه ها ، ویلاها ، مجتمع های تجاری ، پارک ها ، منازل و … )] ، ساخت قطعات گچی تزئینی ، تبلیغاتی و … ، ساخت مجسمه ها ، سکو ها و صندلی و … از گچ و استفاده آنها در محیط باز ، ساخت قطعاتی همچون ظرفشویی ، سرویس بهداشتی و … از گچ و ضد آب کردن آنها و سایر مواردی که از گچ بخاطر ارزانی آنها می توان استفاده کرد .

2 ) سطوح سیمانی و بتنی : شامل سطوح سیمانی ( داخل ، خارج و نمای ساختمان ها )    بلوک ها و جداول سیمانی ( خیابان ها ، پارک ها و … ) سنگفرش های سیمانی ، دیواره های پیش ساخته ، قطعات بتنی ، بلوک ها و کانال های انتقال آب ( در شهرها و روستاها ، حوضچه ها و استخر ها ( در منازل ، پارک ها و صنایع ) ، انبار های با سطوح سیمانی(جهت نگهداری مواد آسیب پذیر در برابر رطوبت و آب)( زیرزمین های مرطوب ، انبارهای نگهداری علوفه دام و … ) ، قطعات سیمانی ( مجسمه ها ، صندلی و … ) ، سطوح داخلی و خارجی کانال های فاضلاب ( شهری و صنعتی و … ) ، بهترین پوشش برای سقفها ( ایرانیت ، آردواز و … ) و …

3 ) سطوح سفالی : شامل سفال های استفاده شده در پشت بام ( منازل و ساختمان ها و … ) ( در کلیه مناطق کشور بالاخص شمال کشور ) ، قطعات سفالی ، آجر ( آجرنما و سه سانتی و … ) و …

4 ) حفاظت سطوح کاغذی ، مقوایی در برابر آب و رطوبت توسط  عایق های نانو مولتیزو :با توجه به اینکه از کارتن و مقوا اکثرا برای بسته بندی های مختلف ( مواد ، وسایل و دستگاه ها و … ) استفاده می شود که هیچگونه مقاومتی در برابر آب و رطوبت ندارند ، بنابراین با پوشش مواد ضد آب نانومولتیزو بر روی کاغذ ، مقوا ، کارتن و سایر سطوح مشابه می توان ضمن جلوگیری از پوسیدگی و حفاظت از خود کاغذ و مقوا و کارتن و … ، با ایجاد زیبایی بر روی سطوح فوق از محتویات داخل بسته بندی نیز در برابر آب و رطوبت حفاظت نمائیم .

همچنین سایر سطوح مشابه کاغذی و مقوایی ( از قبیل پوشه _ جعبه های مقوایی پودرهای شوینده  و …  ، کاغذ و مقوای ضایعاتی ،  جعبه ها و کارتن های بسته بندی و … ) با پوشش مواد فوق ، در برابر آب و رطوبت حفاظت می شوند .

5) حفاظت سطوح چوبی _ نئوپان و تخته سه لا در برابر آب و رطوبت توسط  عایق های کریستالی نانو مولتیزو: با توجه به اینکه رطوبت و آب اثر مخرب و از بین برنده ، روی چوب و قطعات ساخته شده از چوب دارد ، لذا با پوشش قطعات و سطوح چوبی از مواد بدون رنگ و کاملا شفاف نانو مولتیزو علاوه بر مشخص بودن سطح چوب  می توان از خیس خوردن و پوسیده شدن چوب و وسایل ساخته شده از چوب جلوگیری کرده و عمر اینگونه وسایل چوبی را افزایش دهیم .

از جمله  موارد و کاربردهای وسیع سطوح و مصنوعات چوبی – نئوپان و … که تاکنون  قابلیت استفاده در فضاهای باز را نداشته   ( یا با قرار گرفتن سطوح چوبی مزبور در هوای مرطوب و یا در مجاورت با آب ،  پوسیده و از بین می رفتند ) می توان درب های چوبی ( سرویس های بهداشتی ) – وسایل چوبی ( نردبان – پاروی برف روب  – دسته چوبی ادوات  (تیشه – بیل – کلنگ – زمین شور و… ) – فیبر بغل درب ماشین ها – مصنوعات چوبی به کار رفته در صنایع دریایی از قبیل قطعات وبدنه های چوبی کشتی – قایق – لنج  و …  –  چوب پنبه –  مصنوعات چوبی (میز –  صندلی –  نیمکت و … ) به خصوص در مناطق مرطوب و شرجی (شمال و جنوب کشور ) و سایر مصنوعات –  فرآوردها و سطوح چوبی که می توان با مواد کریستالی علاوه بر حفظ کردن سطح زیر  آن ها را    ضد آب و حفاظت نمود .

ويژگي های منحصر به فرد عایق های رنگی و کریستالی نانو مولتیزو :

1- ميزان ماندگاري رنگ = 5 برابر رنگ هاي ساختماني موجود ؛

2- مقاوم در برابر ضربه و خش – ضد اسيد و ضد قليا بودن ؛

3- قيمت مناسب رنگ عایق های نانو مولتیزو و  صرفه جويي در اقتصاد ملي و خانواده

4-  نفوذ پذیری رنگ عایق های نانو مولتیزو در سطح ،  طبق تاییدیه پژوهشکده رنگ ( باعث می شود گرما و سرما و در نتیجه انقباض و انبساط های در طول روز باعث ترک خوردن و پوسته شدن رنگ نشود .)

5- رنگ آمیزی با پوشش هاي فوق به صورت هم زمان داراي كارايي هاي زير است :

1- 5 ) رنگ آميزي و زيبا نمودن سطح

2- 5 ) پر نمودن منافذ و يك دست كردن سطوح ( بتونه كاري )

3- 5 ) ضد آب نمودن كامل و 100 % سطوح

4- 5)جلوگیری از پرتی حرارت به میزان 40٪

6- ثبات طولاني رنگ  بر سطح در برابر تخريب عوامل جوي( اشعه UV – گازهای اسیدی و … )

7- خشك شدن سريع سطوح رنگ آمیزی شده ( 12ساعت )

8- نداشتن هيچ گونه آلايندگي و پسماند مخرب محيط زيستي

9- چنانچه گرد و غبار بر روی سطوح رنگ آمیزی شده بنشیند با شست و شو و یا فشار آب می توان آن را تمیز نمود . ضمناً چنانچه سطح رنگ شده به چربی و یا دوده آغشته شود می توان با دستمال آغشته به تینر روغنی یا نفت پاکیزه نمود .

مختصری در رابطه با نحوه مصرف :

الف) محل مورد مصرف برای رنگهای ضدآب نانو مولتیزو ، بایستی کاملا خشک و عاری از چربی و گرد و خاک  باشد .

الف -1) چنانچه سطح مورد نظر برای عایق کاری ، دارای چربی و روغن و دوده باشد می توان از حلال 14000 برای از بین بردن چربی استفاده نمود .

الف – 2) چنانچه سطح مورد نظر برای عایق کاری ، دارای لجن و رسوبات حاصل از آب مانده (در زمان طولانی ) باشد ،  برای از بین بردن آنها می بایست از قلیا ( سود مایع ) یا اسید (جوهر نمک ) استفاده شود .

ب) برای استفاده از عایق های رنگی نانو مولتیزو لازم به اختلاط با هیچ ماده دیگری جهت حلال کردن یا رقیق کردن نیست و مواد بعد از باز کردن درب سطل قابل استفاده است.

ب -1) چنانچه احتیاج به زدن آستر و رقیق کردن مواد مذکور بود در هر 10 کیلو عایق های نانو مولتیزو به میزان نیم لیتر آب اضافه کنید.

ب -2) لازم به ذکر است که فاصله زمانی بین هر رنگ آمیزی (یا استفاده از آستریها)   می بایست حداقل 12 ساعت در دمای ℃ 25 باشد . لازم به یادآوری است که زمان خشک شدن اولیه رنگ در دمای℃  25 ، حدود 2ساعت می باشد .

هـ ) رنگهای ضدآب نانو مولتیزو با قلم مو و یا پیستولت قابل استفاده می شود .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text el_class=”primary_bgcolor bg-gradient” css=”.vc_custom_1506934503955{padding-top: 30px !important;padding-right: 30px !important;padding-bottom: 30px !important;padding-left: 30px !important;}”]

معرفی عایق های نانومولتیزو

معرفی عایق های رطوبتی حرارتی Multiso[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]