قبلی
بعدی

روف گاردن

روف گاردن، تکنولوژی مدرن سقف سبز است با کارایی بالا بر روی پشت بام ها و تراس ها که به دلیل نیاز به  موادی سبک و بسیار مقاوم و نیز ایجاد بستری مناسب برای رشد پوششی گیاهان ، امری  تخصصی  و مهندسی می باشد .

وجود این پوشش گیاهی در پشت بام میتواند به کاهش از دست دادن گرما و کاهش مصرف انرژی در شرایط زمستان تاثیر گذار باشد . پشت بام یک ساختمان ، تصویری از یک محوطه در اختیار شخص قرار می دهد که ممکن است در سطح خیابان بسیار ساده و معمولی به نظر بیاید. اما هنگامی که بر بالای بام یک ساختمان بلند بایستیم می توانیم تمامی این عوامل و مناظر متنوع را مشاهده و از دیدن آنها لذت ببریم

یکی از اصلی ترین مزیت های باغچه های روی بام ، میزان نور آفتابی است که در طول ساعات روز دریافت می کند و می تواند محیطی دنج و خصوصی برای استراحت ، پذیرایی و پرورش گیاهان باشد.

اما مهمترین قسمت و میشه گفت اصلی ترین مرحله برای ایجاد و ساخت روف گاردن و دسترسی به مزایای ذکر شده ، مرحله ی عایق کاری و آب بند نمودن پشت بام جهت احداث روف گاردن میباشد.

عایق های رنگی رطوبتی نانو مولتیزو بهترین انتخاب جهت عایقکاری و آب بند کردن مقاطع مختلف ساختمان از جمله روف گاردن خواهد بود.

از مزایای عایق های نانومولتیزو میتوان به سهولت در اجرا و وزن کم محصول بعد از اجرا ، به این صورت که هر یک متر مربع سطح عایق شده با این مواد وزنی در حدود یک دهم عایق های سنتی مانند ایزوگام و قیر گونی دارد اشاره نمود.که این امر باعث سبک تر شدن سازه خواهد شد.