توضیحات

عایق رطوبتی پشت بام

عایق رطوبتی پشت بام

پشت بام ها بزرگترین قسمت ساختمان ها هستند که در معرض باران و برف قرار دارند. عایق رطوبتی پشت بام ساختمان ها به عنوان یک مانع از ساختمان در برابر باران محافظت می کند. بنابراین عایق کاری بام با مواد عایق مناسب سقف با حفظ طول عمر و عملکرد ساختمان، ساختمان را در برابر باران و برف محافظت می کند. عایق آب پشت بام یک فرآیند حفاظتی است که برای اعمال بر روی پشت بام ساختمان ها با استفاده از مواد ضد آب طراحی شده است.

مواد عایق رطوبتی پشت بام از نشت های احتمالی جلوگیری می کند و به عنوان مانعی بین ساختمان، باران و برف عمل می کند. به این ترتیب ساختمان توسط سیستمی محافظت می شود که بادوام بوده و نشتی نداشته باشد و باعث تشکیل کپک و قارچ نشود و عملکرد خود را از دست ندهد.

عایق رطوبتی پشت بام

عایق رطوبتی پشت بام چگونه انجام می شود؟

این یک سناریوی بسیار محتمل است که ساختمانی که عایق بندی آب سقف آن به طور کامل انجام نشده است، هنگام بارندگی و برف، آب نشت کند. آب از سوراخ ها و فرورفتگی های سقف به داخل ساختمان نفوذ می کند و به ساختمان آسیب می رساند.

عایق کاری سقف باید توسط افراد متخصص و با استفاده از مصالح مناسب انجام شود. بتن باید با مواد ضد آب مناسب برای سقف ها ضد آب شود، پوشش اجرا شود، لبه های پوشش اریب شود، سیستم های زهکشی برای جلوگیری از ایجاد گودال های آب تعبیه شود و فرآیند با رنگ مناسب به پایان برسد. یا مواد پوششی به عنوان لایه بالایی.

مناسب ترین عایق رطوبتی برای پشت بام

استفاده از مواد عایق مناسب برای محافظت از سقف ها در برابر باران و برف بسیار مهم است. وقتی صحبت از عایق بندی سقف می شود، این سوال که از کدام غشاهای عایق رطوبتی برای سقف استفاده کنید، سوال مهم دیگری است که برای تعریف سیستم عایق مناسب مطرح می شود.

وقتی از مواد عایق رطوبتی پشت بام نام برده می شود، آسفالت و مواد مایع پایه قیر که برای عایق رطوبتی استفاده می شود، غشاها، رنگ ها و مواد تکمیلی مانند نوارهای پخ، ماستیک به ذهن متبادر می شود. جدای از این، از مصالحی مانند آبکاری کاشی و کاشی های سقف نیز به عنوان عایق آب سقف استفاده می شود.

غشاهای عایق رطوبتی از جمله مواد پوشش دهنده ترجیح داده شده برای عایق سقف هستند. غشاهای ضد آب نیز به عنوان پوشش های ضد آب و غشاهای مایع مبتنی بر قیر ظاهر می شوند.

مواد عایق رطوبتی مبتنی بر قیر از جمله مواد عایق رطوبتی مورد پسند و پرکاربرد در صنعت ساختمان هستند. این ماده به دلیل سهولت استفاده، مزیت قیمت/عملکرد، برای عایق کاری سقف بسیار ترجیح داده می شود.

غشاهای عایق رطوبتی پایه قیر از جمله شناخته شده ترین عایق های رطوبتی سقف هستند که به صورت مایع و غلتکی قابل تولید می باشند. غشاهای عایق رطوبتی مبتنی بر قیر موادی هستند که به صورت رول استفاده می شوند و با مشعل جوشکاری اعمال می شوند و به خوبی به سطح می چسبند و ساختمان را در برابر آب محافظت می کنند. با توجه به منطقه کاربرد در ضخامت ها و مدل های مختلف قابل تولید می باشد. سطوح بالایی را می توان با سنگ های معدنی ساخت تا ظاهر زیبایی ایجاد کند.

غشاهای عایق رطوبتی مبتنی بر قیر مایع موادی هستند که عموماً به عنوان پرایمر اعمال می شوند و همچنین عایق رطوبتی روی سطح اعمال می شوند.

قیر به دلیل ماهیت خود یک ماده ضد آب خوب است. استفاده از آن آسان و مقرون به صرفه است. مواد غشایی مایع پایه قیر و غشای غشایی بر پایه قیر شناخته شده ترین، مقرون به صرفه ترین و با کارایی بالا برای عایق کاری سقف هستند.

برای تکمیل کامل عایق رطوبتی پشت بام باید از غشاهای عایق رطوبتی پایه قیر و همچنین نوارهای پخ برای نشتی گوشه ها، سیستم های زهکشی برای جلوگیری از تجمع آب، مواد پوشش دهنده برای محافظت از لایه رویی و انواع سیمان استفاده شود. مواد ضد آب بر اساس برای ضد آب کردن بتن.

شرکت مولتیزو، متخصص تیم فنی حرفه ای مواد شیمیایی ساختمانی شما را در انتخاب متریال مناسب برای کل این سیستم عایق رطوبتی یاری می دهد. شما می توانید محصولات موجود در سایت ما را برای مواد عایق رطوبتی پشت بام جستجو کنید.

سوالات متداول

عایق رطوبتی پشت بام چگونه انجام می شود؟

عایق کاری سقف باید توسط افراد متخصص و با استفاده از مصالح مناسب انجام شود. بتن باید با مواد ضد آب مناسب برای سقف ها ضد آب شود، پوشش اجرا شود، لبه های پوشش اریب شود، سیستم های زهکشی برای جلوگیری از ایجاد گودال های آب تعبیه شود و فرآیند با رنگ مناسب به پایان برسد. یا مواد پوششی به عنوان لایه بالایی.

از کدام غشاهای عایق رطوبتی برای سقف پشت بام استفاده می شود؟

عایق رطوبتی پشت بام باید از غشاهای عایق رطوبتی پایه قیر و همچنین نوارهای پخ برای نشتی گوشه ها، سیستم های زهکشی برای جلوگیری از تجمع آب، مواد پوشش دهنده برای محافظت از لایه رویی و انواع سیمان استفاده شود. مواد ضد آب بر اساس برای ضد آب کردن بتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.